Novinky

Představujeme: Peru SHB Gr1 Organic

V naší nabídce káv naleznete Peru SHB Gr1 Organic vůbec od samotného začátku naší pražírny a je tak také nejprodávanější kávou. Můžou za to ale hned dva faktory: pěstuje se v BIO kvalitě a její chuť se vyznačuje svěží a nasládlou chutí kakaa. Proto se také hodí k pravidelnému požívání. Vedle toho je dodávána v kategorii Gr1, tedy před samotným exportem je zrnko po zrnku přebíráno a k vám se dostanou jen ta nejlepší.

Peru nepatří k největším exportérům kávy na světě, ale místní pěstitelé přivedli peruánskou kávu svojí péči na samotný vrchol. Pěstování v BIO kvalitě a výběrová zrna tento fakt jen podtrhují.

Objednávat ji můžete v našem e-shopu ZDE a v březnu navíc se slevou 10%.

Země: Peru
Region: Chanchamayo
Nadmořská výška: 1500 až 1800 m.n.m.
Odrůda: arabica bourbon
Klasifikace zrna: 17/18 – velmi kvalitní
Sklizeň: červenec až září

Pěstováno v BIO kvalitě.

Představujeme: Brasil Cerrado Doce Diamantina

V naší nabídce káv naleznete jednu klasiku: Brasil Cerrado Doce Diamantina. Odborníky je nazývána jako jednoduchá každodenní káva a pro svoji chuť je také ideální k míchání směsí, což je i náš případ u naší první kouřimské směsi Primo Caffe, ale o tom zase příště.

Plody této kávy jsou sušené na otevřených prostranstvích na přímém slunci. Kávová zrna prochází přísným výběrem, a tak je zaručeno, že se k vám dostanou jen ta nejlepší. Zdejší káva je pěstována pouze pro německou společnost Rehm&Co, která se stará o export, ale hlídá také kvalitu.

Objednávat ji můžete v našem e-shopu ZDE a v únoru se slevou 10%.

Země: Brazílie
Region: Cerrado
Nadmořská výška: 800 až 1100 m.n.m.
Odrůda: Catuaí, Mundo Novo
Velikost zrna: 16 – středně velké zrno
Sklizeň: červenec až září

Oslavujeme 100 let vzniku první republiky

K našim tradičním jednodruhovým kávám jsme v říjnu připravili další, a to z Kostariky. Proč právě Kostarika a oslavy první republiky?

Za první republiky došlo vůbec k prvnímu boomu kávy v naší zemi. Pomohl k tomu také zahraniční obchod, který v Americe zahájila s naší zemí právě Kostarika a nebylo to jen kvůli banánům, ale právě i kvůli kávě. Z tohoto důvodu jsme si dovolili připravit edici ke 100 výročí naší republiky kávou Costa Rica SHB EP La Pastora Terrazu.

Tato káva získává svojí jedinečnou chuť na svazích věhlasných vulkánů v kostarickém kantonu Terrazu.

– chuť kávy je vyvážená s mírnou aciditou
– v chuti převládají tóny oříšků
– ucítíte jemné karamelové až vanilkové tóny

Objednávat ji můžete v našem e-shopu ZDE.

Oficiálně otevíráme!

Od jara jsme se učili a zkoušeli a nyní nastává ten správný okamžik, abychom naší kávu nabídli i vám.  V pondělí 1. října 2018 tak oficiálně zahajujeme naší činnost rodinné pražírny výběrové kávy.

Jistě si říkáte, další pražírna? Jsme hrdí na to, že v širokém okolí Kouřimi žádná není a takové město, jakým z historického hlediska Kouřim je, si určitě svoji pražírnu zaslouží.

A co nás k tomu vedlo? Před deseti lety jsem kávu vůbec nepil. Turek od rodičů mi nic neříkal. Až skrze jiné obchodní aktivity jsem poznal člověka, kterému v kávovém světě za vše vděčím. Pan Josef Hora, který provozuje Káva Kroměříž, mi otevřel oči co vlastně to malé kávové zrnko v sobě skrývá. Káva není jen jedna, není jen hnědá a už vůbec nevoní a nechutná stejně. Výběrová a kvalitní káva má svá specifika a ty získává při pražení a být právě u tohoto začátku je to, co mě láká. Z kávy se u nás stal životní styl, který chceme sdílet s vámi.

4 položek celkem